تبلیغات
وکا
 
نکاتی که در زیر میخوانید نکاتی بسیار ساده و سطحی هستند که اثر بسیار زیادی در ایجاد صمیمیت بین زن و مرد و در نهایت ارامش روحی دارد. از شما خواننده گرامی خواهش میکنم که قبل از اینکه قضاوت کنید این متن را تا اخر بخوانید . اینها  خلاصه نظرات یک پزشک روانشناس  است که در یک سمینار علمی  مطرح نمودند، که بطور خلاصه در زیر آورده شده:

زنها را درک کنید تا صمیمیت زیاد شود. تنها حسی که این موجود آسمانی را هراسان میکند . عدم درک متقابل از سوی همسرش میباشد.همانقدر که مردان از عدم شایستگی میهراسند.زنان از اینکه احساسات و عواطفشان درک نشود بیمناکند.

اگر میخواهید مردی نمونه باشید باید بدانید که:

 1-   زنان باید درک شوند. نیازها و عواطف و حضور او را درک کنید. شما باید شادی و ناراحتی و سر زندگی و کسالت و همه حالات او را درک کنید.

2-   زن با صحبت کردن آرام می شود. همین که شروع به تعریف کردن می کند انگار که مسایلش به بهترین صورت حل میشود. هرگز او را از تعریف کردن و صحبت کردن باز ندارید.

3-   گوش کنید. فراوان و فراوان به حرفهایش گوش کنید. وانمود نکنید که دارید به حرف هایش گوش می کنید بلکه واقعا به  حرفهای او دقت کنید.گوش کردن به صحبتهای زن بذر صمیمیت را در دل شکننده او می کارد. هنگامیکه صحبت می کند صمیمانه و با مهر و محبت نگاهش کنید و به حرفهایش دقت کنید.

4-   راه حل ندهید. سریع پیشنهاد و راه حل ندهید. زن نمیگوید که شما مشکل را حل کنید. او می گوید چون فقط می خواهد که گفته شود. و نه اینکه به سرعت مسئله حل شود. اگر می گوید سرم درد می کند نگویید برو دکتر. بگذارید به صحبتش ادامه دهد.

5-   زن به توجه شما نیاز دارد. به او توجه کنید. به نیازهایش. به لباسهایش. به صورتش. به آرایش جدیدش. به.... به فعالیتهای روزانه اش و به صبوری و اخلاق نیکویش. به تبسم و اخم او به همه چیز ...

6-   به مهمانی که می روید بین مردم غرق نشوید و هر از گاهی به دنبال او نیز بگردید. هم توجه کنید و هم به او فضا بدهید. او کفشی جدید خریده و از شما نظر می خواهد شما به او می گویید کفش خوبی است. او می داند که کفش خوبی خریده او می خواهد بشنود که " فوق العاده است"

7-   زن مرد را مقتدر دوست دارد. مرد نباید ابراز ضعف نماید حتی اگر ضعیف باشد. دست کم نشان دهید که مقتدر هستید. با شخصیت و محترم باشید. ورزش کنید و خرابی های خانه را به سرعت اصلاح کنید. مسوولیت پذیر باشید.

8-   زن دوست دارد که به او احترام بگذارید. به او احترام بگذارید. تنها خدا می داند که احترام گذاشتن به او چقدر برایش لذتبخش است. مرد و زن در جلوی در ایستاده است. زن واقعا " لذت می برد اگر شما به او بگویید اول شما بفرمایید. آری به همین سادگی . هرگز زن را در برابر دیگران سرزنش نکنید حتی اگر اشتباه مسلمی مرتکب شده باشد.

9-   زن به اعتبار نیاز دارد. زن را یکی از معتبرترین  فرد خانواده معرفی کنید. البته بدون لطمه زدن به شخصیت خودتان.

10-   به همسرتان قوت قلب بدهید. به او اطمینان دهید که دوستش دارید. به زبان بیاورید و بگویید دوستت دارم. عزیزم دوستت دارم. اری همین جمله را به زبان بیاورید. نگویید این کلمه لوس است. به او بگویید خانه بدون او روح ندارد. این جملات به زن قوت قلب می دهد که او  در کانون عشق و محبت همسرش واقع شده است.

  چند نکته به اقایان  برای حمایت عاطفی از همسرانشان

اگر می خواهید که همسرتان همواره زنی با طراوت و سرزنده و مادری سنجیده و مهربان برای فرزندتان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی برای حصول به این نتیجه بپردازید. فقط کافیست دقایقی را دقیقا " به حرفهای او گوش دهید.

1-   وقتی احساس می کنید  همسرتان ناراحت است منتظر حرف زدن او نمانید. اگر شما آغاز گر صحبت باشید 50 درصد ناراحتی اش را از بین برده اید. نگذارید سکوت طرفین فضای سنگینی بر خانه حاکم کند.

2-   وقتی به او اجازه صحبت می دهید بدانید ناراحت شدن از اینکه او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمی کند.

3-   از قطع کردن صحبت او جلوگیری نکنید

4-   وقتی نمی دانید چه بگویید حرفی نزنید. اگر نمی توانید حرف مثبتی بزنید و اگر به هر دلیلی نمی توانید جانب احتیاط را نگه دارید بهتر است ساکت بمانید.

5-   اگر همسرتان قصد صحبت نداشت با طرح سوال او را به صحبت وادار نمایید.

6-   احساسات او را اصلاح نکنید . و در مقام داوری بر نیایید.

7-   تا حد امکان ارامش خود را حفظ کنید. واکنش نشان ندهید. چرا که اگر برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید قطعا " شما بازنده خواهید بود و البته پشیمان!

 
 نکاتی که در بالا ذکر شد شاید در نگاه اول بسیار ساده و سطحی و بی اهمیت جلوه کند ولی باور کنید که با رعایت همین نکات ساده ( و البته بی هزینه ) بسیاری از مشکلات مربوط به نبود صمیمیت بین همسران حل می شود.

برچسب ها : وکا , زیبا و خواندنی , زن و شوهر , آقایان ,

نظرات () نویسنده: reza akbarian shurkaei جمعه 3 شهریور 1391 - 12:58 ب.ظ

آخرین مطالب

» خداحافظی ( یکشنبه 15 بهمن 1391 )
» آرزوی مادر ( یکشنبه 7 آبان 1391 )
» دایره ای به مساحت زندگی... ( شنبه 6 آبان 1391 )
» حافظ - غزل 299 ( سه شنبه 25 مهر 1391 )
» مرد میانسال ( دوشنبه 24 مهر 1391 )
» گردنبند مروارید ( شنبه 22 مهر 1391 )
» قرار مهم ( چهارشنبه 19 مهر 1391 )
» ناخدای شجاع ( سه شنبه 18 مهر 1391 )
» مکالمات خیام با دوس دخترش! (طنز) ( دوشنبه 17 مهر 1391 )
» قضاوت ( چهارشنبه 12 مهر 1391 )
» زندگی یعنی چه؟! ( جمعه 7 مهر 1391 )
» درخت روز تولد شما چیست؟ ( جمعه 7 مهر 1391 )
» سیر تکامل خواستگاری ( پنجشنبه 6 مهر 1391 )
» خاطرات جالب و خنده دار از سوتی های ایرانی ( پنجشنبه 6 مهر 1391 )
» شوخی جدی!!! ( چهارشنبه 5 مهر 1391 )
 

نویسندگان

Powered by WebGozar

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرسنجی

جدید: به نظرتون این موضوعاتم رو حذف کنم؟آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
Future Google PR for veka.mihanblog.com - 3.05

درباره وبلاگ